• header1
  • header2
  • header3
  • header4
  • header5
  • header6
header11 header22 header33 header44 header55 header66
estetik cerrahi

Videolar

Ameliyattan sonra 3. gün. Çok çabuk toparlamış bir hasta. Açık söylemeliyim, her hasta bu kadar çabuk normal yürüyüşüne kavuşmuyor. Çok istisnai bir hastam...

Bu hastanın yürüyüşü 3. gün için çok tipik.. Hastalar 3. gün kontrole geldiklerinde genellikle böyle kısa adımlarla yürüyorlar..

3. gün ilk kontrolünde bir hastam..

3. gün kontrole gelen, çok çabuk toparlamış bir hastam.. Giydiği dolgu topuklu ayakkabılar ameliyattan sonra ilk günlerde yürürken rahatlık sağlıyor.. Bu yüzden ameliyattan sonra ilk bir iki hafta bu tarz ayakkabılar giyerseniz rahat edersiniz..

Dördüncü gün kontrole gelmiş, henüz sargıları açılmamış bir hastam..

estetik cerrahi 6. gün kontrol: Altıncı gün, ikinci kontrolüne gelen yabancı uyruklu bayan hastam.. Bu kontrolünden sonra aynı gün, hastamı yurtdışına havayolu ile gönderdik..

10. gün kontrol: Bacak şekillendirme ameliyatı geçirmiş hastam; 10 gün kontrole geldiğinde..

İlerleyen günlerde: Bir hastamın 14. gün kontrole geldiğinde yürüyüşü..

Polio hastası, 3. gün kontrol: İlk kontrolde bu hastaların yürüyüşü daha zor oluyor. Genelde kısa kısa adımlarla, emekler gibi yürürler.. İyileşme daha uzun vakit alır..

Polio hastası, 6. gün kontrol: Bu hastaların iyileşmesi, normal hastalara göre daha geç olur..

Polio hastası, 7. gün kontrol: İlk kontrolden sonra 7. günde polio hastasının yürüyüşü.. Polio'lu olmayan hastalar (mesela sadece çarpık bacak sebebiyle ameliyat olanlar) aslında 7. gün neredeyse normal yürüyüşlerine kavuşuyorlar. Polio hastalarının ise eski yürüyüşlerine kavuşmaları 10-15 gün alabiliyor..

İdil disektörünün kullanımını anlattığım sunum videom..


Zor polio vakalarını nasıl bir ameliyat yapıyoruz (bacak kalçadan itibaren ince ise..)?


Faydalı, yabancı kaynaklı videolar

Ameliyat hakkında bilgi veren yabancı kaynaklı bir video (ameliyat görüntüleri de içeriyor).Ameliyat nasıl yapılıyor? (yabancı kaynaklı video)Yabancı kaynaklı başka bir video.. Dikiş izleri çok uzun! Biz bu kadar fazla açmıyoruz..


Op. Dr. Oytun İdil    / Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı          Adres: Rumeli cad. No:3 D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul / Türkiye
GSM: 0 533 569 0649 - 0 505 296 5569         Muayenehane tel: 0 212 296 3656 - 0 505 137 1393